Poradna

publication date 08.02.2012

Poradna slouží k zadání Vašeho dotazu, nebo odborného problému, který Vás trápí. U každého dotazu můžete zadat obory do kterých dotaz patří. Dotaz pak přijde poradcům, kteří se daným oborem zabývají. Můžete tak dostat více odpovědí a případně si vybrat proadce se kterým budete problém řešit. Po týdnu Vám přijde požadavek na zhodnocení, zda Vám Poradna pomohla.

Poradna zatím není garantovaná služba (může se stát, že pokud se daným problémem nikdo z poradců nezabývá, nedostanete potřebnou odpověď).

Poradna je zdarma, pokud není třeba zrpacovat odborné řešení.

Specialization

Method

Norm

Advisors

Advisor ideas

„Do not trust people saying they did EVERYTHING, when you did not see them CONCENTRATE.“ more >>

Jiří Střelec Jiří Střelec

To fix a problem well implies full concentration. Engaging all of your capabilities. Visualizing the knowledge we applied years back. Combining everything and finding truly the best solution. Sadly, many of today´s problems are complex ones and any second best solution amounts to losses. Each solution deserves deep concentration. Nowadays, managers are advised to watch how their workers approach problem solving. Unless they have seen full concentration in their faces, they cannot be sure the workers have done their best.

This site uses cookies to provide service and traffic analysis. Learn more