Poradna

publication date 08.02.2012

Poradna slouží k zadání Vašeho dotazu, nebo odborného problému, který Vás trápí. U každého dotazu můžete zadat obory do kterých dotaz patří. Dotaz pak přijde poradcům, kteří se daným oborem zabývají. Můžete tak dostat více odpovědí a případně si vybrat proadce se kterým budete problém řešit. Po týdnu Vám přijde požadavek na zhodnocení, zda Vám Poradna pomohla.

Poradna zatím není garantovaná služba (může se stát, že pokud se daným problémem nikdo z poradců nezabývá, nedostanete potřebnou odpověď).

Poradna je zdarma, pokud není třeba zrpacovat odborné řešení.

Specialization

Method

Norm

Advisors

Advisor ideas

„The operational activities causes falling asleep of managers and whole company.“ more >>

Jiří Střelec Jiří Střelec

Every day is increasing long list of tasks and challenges to be solved. In some companies, you would not have to go home and all the time you could work. It still have not finished the tasks. If managers begin to "drown" in such operative, they easy to forget the long-term development of the company. Strategically managers are starting to fall asleep and  company too with them. They do not notice that the surrounding environment is changing day by day and the competitors has brought new technologies and products. Easy then the time will come when no longer need to work. Please, take some time each week to develop yourself, your team, company. Give regular time regular to working of strategy and vision of the company.

Do you want to be informed about new articles, methods, practice solutions, training, offers?

If you are looking for specific topic and cannot find it, write to info@vlastnicesta.cz

This site uses cookies to provide service and traffic analysis. Learn more